Welcome, Guest
Username: Password: Remember me
  • Page:
  • 1

TOPIC: Instruktor Łucznictwa - kurs w Warszawie w 2012

Instruktor Łucznictwa - kurs w Warszawie w 2012 2 years 9 months ago #56

• gtargonski
  • gtargonski's Avatar
  • Młodzik
  • Grzegorz Targońśki
W 2012 roku w Warszawie w zgodzie z nową Ustawą o Sporcie będzie organizowany kurs instruktorów łucznictwa zgłoszony do Ministerstwa Sportu. Upoważniał on będzie do prowadzenia zajęć łuczniczych z dziećmi, dorosłymi, w klubach sportowych, szkołach i innych miejscach, gdzie można rozwijać łucznictwo. Kurs rozpocznie się najwcześniej w kwietniu – maju 2012 roku i potrwa z przerwą wakacyjną do wiosny 2013 (jest to około 300 godzin zajęć prawdopodobnie w systemie weekendowym). Część ogólną będzie dla nas organizowała firma Proactiv, która specjalizuje się w tego typu kursach na Warszawskiej AWF. Część specjalistyczną będzie prowadziło dwóch, znanych Wam trenerów łucznictwa Robert Marcinkiewicz (trener I klasy) i Grzegorz Targoński (trener II klasy). Przewidywany koszt całego kursu to kwota około 1600 zł – 1700 zł, która może się zmniejszyć jeżeli będzie duże zainteresowanie. Osoby po AWF’ie lub posiadające kurs części ogólnej, bądź też posiadające tytuł instruktora w innej dyscyplinie sportu nie są zwolnione z części ogólnej, a jedynie będą musiały uzupełnić różnice programowe i zdać egzamin z części ogólnej(cena dla takich osób będzie niższa). Osoby zainteresowane bardzo proszę o zgłaszanie się podając podstawowe dane (imiona, nazwisko, datę urodzenia, adres z kodem, telefon i e-mail) na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Wstępne zgłoszenie do niczego nie zobowiązuje, a jest jedynie oszacowaniem zapotrzebowania w naszym środowisku na taki kurs. O wszystkich pozostałych kwestiach osoby zapisane będą na bieżąco informowane.
The administrator has disabled public write access.

Odp: Instruktor Łucznictwa - kurs w Warszawie w 2012 2 years 8 months ago #57

• Ryszard Bukański
  • Ryszard Bukański's Avatar
  • Młodzik
  • Z łuku każdy strzelać może, ale nie musi.
  • Thank you received: 4
Czy łucznictwo to jest tylko łucznictwo klasyczne tarczowe? Czy na kursie będzie się mówiło o innym łucznictwie np. bloczkowym czy tradycyjnym.
Burykot
The following user(s) said Thank You: stanisław, konrad

Odp: Instruktor Łucznictwa - kurs w Warszawie w 2012 2 years 8 months ago #61

• gtargonski
  • gtargonski's Avatar
  • Młodzik
  • Grzegorz Targońśki
Panie Ryśku, Na kursie będzie część ogólna czyli, anatomia, fizjologia, biochemia, antropologia, teoria sportu i wiele innych przedmiotów z AWF (Pamięta Pan doskonale z kursu trenera II klasy). Część specjalistyczna dla instruktorów będzie dotyczyła przede wszystkim tematów: jak szkolić, jak nauczać, metody, formy, środki i wiele innych tematów. Ponieważ, na kurs zapisało się już sporo osób z łucznictwa tradycyjnego - będzie coś o łucznictwie tradycyjnym. Jeżeli w gronie osób znajdą się bloczkowcy - myślę, że i ten temat zostanie poruszony. Czy chce Pan wysłać kogoś od siebie do nas na kurs ?

Odp: Instruktor Łucznictwa - kurs w Warszawie w 2012 2 years 8 months ago #62

• Ryszard Bukański
  • Młodzik
Nie mam nikogo u nas w Gorzowie łucznictwo wyczynowe leży. Funkcjonuje na w miarę wysokim poziomie tylko łucznictwo niepełnosprawnych. Chodzi mi tylko, żeby nie traktować łucznictwa tylko jako tarczowe klasyczne. Trzeba poszerzać horyzonty. Bardzo się cieszę, że będzie coś na temat łucznictwa tradycyjnego. Na pewno nie zaszkodziło by wspomnieć o innych dyscyplinach łuczniczych i ich specyfice. Im bardziej urozmaicone będą kursy tym bardziej będą ciekawe i może będzie więcej chętnych.
To takie moje luźne myśli, nie chcę się wtrącać i nikogo pouczać. Piszę o tym dlatego, bo razem robiliśmy trenera i wiem, że się rozumiemy.
Burykot

Odp: Instruktor Łucznictwa - kurs w Warszawie w 2012 2 years 8 months ago #63

• gtargonski
  • gtargonski's Avatar
  • Młodzik
  • Grzegorz Targońśki
Panie Ryśku, Na nasz kurs najwięcej zgłosiło się osób z łucznictwa tradycyjnego, którzy chcą legalnie pracować i szkolić nowych adeptów. Dlatego cieszę się, że jest z ich strony takie duże zainteresowanie. Z naszych tarczowych łuczników też jest kilka osób, ale łucznictwo tradycyjne przeżywa prawdziwy rozkwit. Jak najbardziej zgadzam się z opinią, że kurs instruktora powinien nauczać podstaw i zajmować się każdą formą strzelania z łuku. Jest teraz na świecie dużo odmian i form strzelania z łuku i mam nadzieję, że kurs ten będzie poszerzał horyzonty wszystkich, którzy wezmą w nim udział. Każdy przychodzący na taki kurs dowie się więcej nie tylko od wykładowcy, ale również od swoich kolegów z innej odmiany łucznictwa. To jest wartość dodatkowa takich kursów, o której nigdy się nie mówiło. Ludzie spotykają się i rozmawiają i to jest wartość najwyższa takich kursów. Pozdrawiam Grzesiek.

Odp: Instruktor Łucznictwa - kurs w Warszawie w 2012 2 years 8 months ago #64

• Ryszard Bukański
  • Młodzik
Na forum łuczniczym zareklamowałem wasz kurs.
P.S. Właśnie w Warszawie jest organizowany łuczniczy kurs instruktorski. Część łuczniczą w moim rozumieniu prowadzić będą autorytety: Robert Marcinkiewicz i Grzegorz Targoński - ludzie którzy mieli międzynarodowe osiągnięcia łucznicze oraz mają bardzo wysokie kwalifikacje trenerskie. Na prawdę warto będzie ich posłuchać. Przekonacie się wtedy jak często wypisujecie bzdury na temat łucznictwa.
Ale jest ciężko przekonać łuczników-filozofów. Oni wiedzą wszystko lepiej.
www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85za....0.html;msg29828#new
P.S.
Myślę,że mógłbyś zaproponować niektórym chętnym, za częściową odpłatnością udział tylko w części kursu dotyczącej techniki strzelania, form i organizacji łucznictwa oraz innych tematów, które zainteresowałyby ludzi strzelających, a nie koniecznie chcących być instruktorami.
Burykot
Last Edit: 2 years 8 months ago by Ryszard Bukański.
The following user(s) said Thank You: konrad
  • Page:
  • 1
Time to create page: 0.275 seconds

Współpraca

Twoją pasją jest łucznictwo?

Jesteś specjalistą w dziedzinie sportu?

Chciałbyś współtworzyć portal Polskie Łucznictwo?

Zapraszamy do współpracy!

Napisz na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.